

| Parameter | Value |
|---|---|
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 80 Ω |
| Length | |
| Max Operating Temperature | 75 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 16 MHz |
| Frequency Stability | 10 ppm |
| Frequency Tolerance | 10 ppm |
| Load Capacitance | 8 pF |
| Operating Mode | Fundamental |
| Packaging | Reel |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
| Drive Level | 100 µW |
Stock: 249
Distributors
pcbx
Unit Price$0.81987
Ext.Price$0.81987
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.81987 | $0.81987 |
| 10 | $0.71301 | $7.13010 |
| 25 | $0.67795 | $16.94875 |
| 50 | $0.64462 | $32.23100 |
| 100 | $0.61811 | $61.81100 |
| 300 | $0.58109 | $174.32700 |
| 500 | $0.54630 | $273.15000 |
| 1000 | $0.51894 | $518.94000 |
| 3000 | $0.49889 | $1496.67000 |
| 5000 | $0.47961 | $2398.05000 |
